Przeskocz do treści

Wszelkie dolegliwości organizmu można leczyć przy pomocy bioenergoterapeuty. Jest to dosyć kontrowersyjna metoda, gdyż lekarze mówią o jej bezskuteczności, a wiele osób szczerze wątpi w jej działanie. Z drugiej strony jest wielu entuzjastów, którzy leczą się u bioenergoterapeutów. Podobno można leczyć tam choroby kręgosłupa, stwardnienie rozsiane oraz śmiertelne nowotwory. Wszystko się opiera na energii, która jest wyzwalana z organizmu i którą rzekomo posiada każdy człowiek. Bioenergoterapeuci sądzą, że człowiek jest w stanie się samo leczyć. Jest to dosyć burzliwa teoria, która nie ma potwierdzenia w żadnych badaniach. Może dlatego niektórzy energoterapeuci są traktowani jako szarlatani, którzy leczą przy pomocy nadprzyrodzonych mocy. To bardzo skomplikowane i nie da się tego określić w sposób jednoznaczny. Najlepiej jest się przekonać na własnej skórze. Jeśli ktoś jest na tyle odważny, to może odwiedzić zakład leczenia metodami niekonwencjonalnymi i spróbować swoje dolegliwości wyleczyć w ten właśnie sposób.

Medycyna chińska jest bardzo szeroko powiązana z bioenergoterapią. Oczywiście te metody były już znane tysiące lat przed naszą erą i są popularne do dzisiaj. Najczęściej tym sposobem są leczone nowotwory, które nie są do zwalczenia przez medycynę konwencjonalną. Wiadomo, że każdy człowiek broni się ze wszystkich sił przed śmiercią. Musimy pamiętać, że bioenergoterapia jest skuteczna, jeśli w to naprawdę wierzymy. Może to działać na zasadzie placebo, ale jeszcze do tej pory nie ma żadnych udowodnionych przypadków, żeby ktoś wyleczył stwardnienie rozsiane, czy inne poważne choroby. Wiadomo, że ludzie mają w sobie głęboką wiarę i polega to na tym, że są przekonani o czymś, czego nie można udowodnić. Właśnie to jest największym filarem wiary, który jest niezaprzeczalny. Jeśli ktoś nie potrafi czegoś udowodnić, to tym samym nie da się tego obalić w żaden sposób i tu jest cała filozofia bioenergoterapii. Musimy być cierpliwi i wyczekiwać na prawdziwe rezultaty. Zobaczymy co one pokażą i wtedy będziemy mogli oceniać.

Stwardnienie rozsiane, to bardzo ciężka choroba, której leczenie jest bardzo problematyczne. Oczywiście jest to opinia, którą wystosowali lekarze konwencjonalni. Każdy bioenergoterapeuta powie inaczej. Często medycyna niekonwencjonalna kłóci się z poglądami medycyny standardowej. Ludzie są przyzwyczajeni do tego, że na niektóre choroby po prostu nie ma lekarstwa i ze spokojem czekają na śmierć. Inni walczą o swoje życie i sięgają po skrajne środki. Takim środkiem jest na pewno bioenergoterapia, która nie jest czymś, co cieszy się popularnością. Terapeuci z tej dziedziny przechwalają się swoimi możliwościami, których nie są w stanie udowodnić. Nie ma jeszcze udokumentowanego faktu uzdrowienia z takich chorób, jak nowotwory przy pomocy bioenergoterapii. Są to tylko plotki, który może wymyśleć każdy. Wiadomo, że nie wolno wierzyć we wszystko, co ludzie powiedzą, gdyż takie zachowanie jest bardzo naiwne i często nieodpowiedzialne. Oczywiście każdy działa na własną rękę i musi się liczyć ze skutkami podejmowanych decyzji.

Wszelkie nowotwory są bardzo szkodliwe i zazwyczaj prowadzą do śmierci. Jest to fakt, z którym nie da się dyskutować. Oczywiście bioenergoterapia, jak kontrowersyjna metoda leczenia, twierdzi zupełnie inaczej. Trzeba być świadomym tego, że jest wiele ciężkich chorób, które są trudne w leczeniu, a czasem niemożliwe do wyleczenia. Niektóre choroby kręgosłupa są po prostu nabyte i nie można nic z tym zrobić. Jednak wielu nie może się z tym faktem pogodzić i próbuje coś zmienić. Oczywiście jest to syzyfowa praca, gdyż skutki kształtowania natury są nieodwracalne i nie wolno z nią igrać, gdyż może to doprowadzić do gorszych wyników, niż przed samym leczeniem. Musimy z dystansem podchodzić do medycyny niekonwencjonalnej, jaką z pewnością jest bioenergoterapeutka. Musimy pamiętać, że takie metody są nieokreślone i nie można powiedzieć, czy naprawdę działają, czy to po prostu bajka. Niektórzy przyjmują przekonania bez żadnego zastanowienia i nie jest to na pewno zdroworozsądkowe podejście. Musimy o tym pamiętać.

W chorobie nowotworowej okres przerzutowania i uogólnienia choroby nowotworowej następuje, gdy guz pierwotny staje się źródłem przerzutów nowotworowych. Wiadomo, że w przypadku raków przerzuty szerzą się drogą naczyń chłonnych, pojawiają się najpierw w okolicznych węzłach chłonnych, które są usuwane w leczeniu chirurgicznym, gdy terapia antyrakowa już nie jest tak skuteczna i nie można się spodziewać przy tym dobrych rezultatów. Wiadomo, że etapy i rozległość anatomiczna choroby nowotworowej u poszczególnych pacjentów jest określana różnorodnie i nie jest to jakiś sztywny szablon, który musi się powielać. Wiadomo jednak, że terapia antyrakowa powinna być stosowana jak najczęściej w przypadkach zachorowań, gdyż jej skuteczność mimo tego, że nie jest wielka, to na pewno daje nadzieję na normalne życie. W związku z tym terapia antyrakowa powinna być naprawdę bardzo często odpowiednio przygotowana, bo jest to niezwykle istotne. Jeśli ktoś nie postępuje w ten sam sposób, to nie jest to dobre zachowanie, które zasługuje na pochwałę.

 

Rak jest chorobą nowotworową, która może pojawić się spontanicznie i nie musi być poprzedzona wystąpieniem zmiany przedzłośliwej. Wiadomo, że zmiana przedzłośliwa jest względna i jest to taka zamiana, która zalicza się do modzelowatego wrzodu trawiennego żołądka. Wszystko to jest bardzo skomplikowanym procesem, którego lepiej uniknąć i dlatego terapia antyrakowa powinna być w naszym przypadku zastosowana niezwykle skutecznie. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to na pewno nie jest to dobry sygnał na drodze leczenia ciężkiej i skomplikowanej choroby. Warto pamiętać o tym, że terapia antyrakowa mimo swojej minimalnej skuteczności pozwala jednak na godniejsze życie i lepsze umieranie, co też jest niekiedy bardzo ważne dla chorego i jego najbliższych. Musimy sobie zdawać z tego sprawę, bo jest to na pewno niezwykle istotne i bardzo ważne. Oprócz tego trzeba się nastawić na to, że terapia antyrakowa może czekać osoby, które się tego nie spodziewają i lepiej jest zrozumieć cały ten proces leczenia i przechodzenia choroby.

W przypadku choroby nowotworowej rozplem niekontrolowany, w którym atypowe komórki wydzielają niekontrolowanie cytokiny należące do czynników wzrostowych oraz inwazja początkowa przełamująca błony podstawowe i dająca początek angiogenezy nowotworowej, lokalnie naciekując tkanki łączne podścieliska, to już możemy być pewni, że terapia antyrakowa będzie potrzebna i się bez niej nie obędzie. Wiadomo, że tylko odpowiednio dobrze podjęta i profesjonalna terapia antyrakowa jest w stanie nam pomóc i nie powinno to nikogo dziwić, gdyż jest to na pewno bardzo istotne. Warto się postarać o to, żeby wszystko działało jak najlepiej, bo jest to na pewno niezwykle ważne z punktu widzenia każdego potencjalnego chorego na raka. Ryzyko wystąpienia tej choroby jest naprawdę bardzo duże i lepiej się przed tym chronić, bo jest to na pewno bardzo ważne. Warto się postarać, aby terapia antyrakowa nie była czymś dla nas, bo tylko w ten sposób możemy uzyskać pewność, że rak nie będzie nam dokuczał i nie odbierze nam przyjemności życia.

Inwaza zaawansowana raka, czyli pojawienie się oderwanych atypowych komórek w krwi i chłonce daje początek reakcji immunologicznych ustroju na fenotypowo i genotypowo pozmieniane komórki i ich antygenty, które także często naciekanie przez ciągłość sąsiednich narządów zmuszają nas do tego, aby terapia antyrakowa była podjęta stosunkowo szybko, bo jest to na pewno niezwykle istotne i bardzo ważne. Musimy o tym pamiętać, bo tylko w ten sposób możemy sobie ze wszystkim poradzić i tylko w tym względzie możemy sobie jakoś pomóc. Wiadomo, że terapia antyrakowa jest bardzo trudna i nie ma w tym nic przyjemnego, ale zazwyczaj jest ona konieczna i niekiedy ostateczna. Wiadomo, że nie wszyscy są w stanie to odpowiednio znieść, ale każdy powinien próbować walczyć o własne życie do ostatniego tchu, bo tylko to pozostaje w walce z rakiem. W tym względzie terapia antyrakowa jest często jedyną nadzieją, w którą warto wierzyć, bo na pewno jest to opłacalne i daje nadzieje na przetrwanie ciężkich chwil.

Jeśli chodzi o chorobę, jaką jest rak, to na pewno jej patogeneza jest podobna do innych nowotworów złośliwych. Ogólnie ich przyczyną na pewno jest uszkodzenie mechanizmów odpowiadających za proliferację komórek na poziomie genetycznym i molekularnym oraz kumulacja błędów genetycznych w kolejnych pokoleniach komórek potomnych. Wiadomo, że w przypadku raków uszkodzenie dotyczy komórek nabłonków tworzących dany narząd, który ulega rozrostowi i wtórnie wciąga w rozrost tkanki podścieliska, odżywiając patologiczny twór. Zwykle rak rozwija się nawet przez okres 20-30 lat i etapy rozwoju raka zwykła się dzielić na kilka okresów. Pierwszym okresem, w którym rak zaczyna się pojawiać jest inicjacja nowotworowa, czyli aktywacja onkogenów i pierwsze zmiany w genach, co początkowo jest odwracalne i naprawialne przez mechanizmy molekularne. Wiadomo, że nie jest to łatwe, ale warto profilaktycznie przeprowadzać badania ratujące życie. Jest to na pewno niezwykle ważne i bardzo istotne, bo nie każdy o tym od razu myśli.

 

Jeżeli mamy do czynienia z promocją nowotworową i utrwaleniem się zmian genetycznych w pojedynczych komórkach i pojawienie się w nich antygenów nowotworowych jako wykładników zmienionego genotypu i fenotypu, to powinniśmy pamiętać, że skuteczna terapia antyrakowa jest w stanie nas uchronić w dużej mierze przed dalszym rozwojem choroby, a nawet może nam to pozwolić na całkowite wyleczenie się z raka. Obecnie nie jest nikomu obcy fakt, że progresja nowotworowa z rozplenieniem się zmienionych komórek nowotworowych i powielaniem zmian genetycznych w komórkach potomnych bez przekraczania błony nabłonka jest już poważnym krokiem choroby, który często nie odwraca nawet fachowa i przeprowadzona odpowiednio dobrze terapia antyrakowa dlatego należy pamiętać o badaniach kontrolnych i zdrowym trybie życia, co jest na pewno niezwykle istotne i bardzo oczywiste. Warto się o to postarać i mieć to na uwadze, gdyż to wiedza, która powinna być znana każdemu i każdy powinien po prostu o tym pamiętać, aby jego nie dotyczyła terapia antyrakowa.